Kadra Adapciaka 2019

Maciej Majchrowski

Pseudonim

Majchro

Wydział, kierunek

FTIMS, Informatyka, VII semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodniczący Komisji ds. Rozwoju

Funkcja na Adapciaku

Koordynator Obozu

Mistrz nieśmiesznych żartów i król spalonych historii. Nie oznacza to jednak, że wciąż nie próbuje. Rozpoznacie go po wystrzałowej czapce ze śmigiełkiem i TYLKO TROCHĘ rudej brodzie. Niezwykle pozytywny i otwarty na ludzi. Prawdziwy ocean myśli, w którym sam się czasem topi, może dlatego w dzieciństwie regularnie gubił się na stokach narciarskich? 🤔 Całe wakacje słuchał newonce.radio, a w szczególności audycji SKATEHEADS, przez co teraz zgrywa skejta i wozi się na desce.

Aleksandra Barczuch

Pseudonim

Barczi

Wydział, kierunek

ZiIP, Gestion et Technologie (IFE), VII semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodnicząca Komisji ds. Kultury

Funkcja na Adapciaku

Koordynator Rozrywki

Najbardziej kulturalna kadrowiczka. Morski klimat dobrze na nią wpływa, może dlatego, że w wodzie czuje się jak rybka. Zakochana we Francji i słodkich szczeniaczkach. Zakochana do tego stopnia, że nawet studia realizuje po francusku. Zabawna i towarzyska, a na punkcie swoich paznokci ma świra. Jej psy są jej oczkiem w głowie. Kiedyś pracowała jako instruktor pływania dla dzieci, więc lepiej jej nie podpadać, bo jeszcze nie pójdziecie na zjeżdżalnię. Prawda jest jednak taka, że uwielbia organizować wydarzenia, od Gali Miss, przez wieczory panieńskie, na imprezach samorządowych skończywszy - dlatego w kadrze odpowiada za szeroko pojętą rozrywkę.

Kamil Kozłowski

Pseudonim

Kozłow

Wydział, kierunek

EEIA, Automatyka i Robotyka, VII semestr

Funkcja w SSPŁ

Wiceprzewodniczący SSPŁ
Przewodniczący Komisji ds. Współpracy Zewnętrznej

Funkcja na Adpaciaku

Współpraca zewnętrzna

Łysy z Olechowa, nasz własny Człowiek-Hajs. Co prawda nie studiuje Finansów i Rachunkowości, a Automatykę i Robotykę, ale chociaż skrót podobny. Gdy nie zgarnia kolejnych partnerów na Adapciaka lub inne wydarzenie, lubi posędziować na meczu siatkówki - w końcu jego drugie imię to "Precyzja". Niegdyś miał 18h w-fu w tygodniu, obecnie tylko trochę mniej godzin poświęca na chodzenie z kampusu na kampus, bo przecież dokumenty do Sekcji Finansowej same się nie zaniosą. Jego motto zawarto w piosence Sylwii Grzeszczak: "Cie-szmy się z ma-łych rze-czy". Oczywiście chodzi tu o radość z sukcesów, także tych małych.

Aleksandra Barylska

Pseudonim

Olczi

Wydział, kierunek

Mechaniczny, Mechanika i Budowa Maszyn, VII semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodnicząca Komisji ds. Pomocy Materialnej

Funkcja na Adapciaku

Rozrywka, zakwaterowanie

Stosując sie do hasła "Dziewczyny na Politechniki" od początku liceum chciała studiować Automatykę i Robotykę. Sama nie wie dlaczego skończyło się na Mechanice i Budowie Maszyn, ale jak wyszło, tak zostało. Gdy była mała podczas zabawy straciła mleczaka i przez pół roku chodzila szczerbata, teraz brakuje jej chyba jedynie puszek Coca-Coli, od których ponoć wcale nie jest uzależniona. Uwielbia wodę i pływanie, szczególnie w Adriatyku w blasku księżyca, ale z braku laku wanna też jest okej. Na wieczornych integracjach planuje szaleć na parkiecie i "być królową nocy", ciekawe więc kto będzie rycerzem...

Mariusz Szymaszkiewicz

Pseudonim

Mario

Wydział, kierunek

EEIA, Elektrotechnika (II stopień, magisterskie), I semestr

Funkcja w SSPŁ

Wiceprzewodniczący SSPŁ

Funkcja na Adapciaku

Umowy

Jak na inżyniera energetyka przystało, wulkan energii. Niegdyś wykorzystywał ją trenując judo, obecnie woli pójść na mecz w samym Sercu Łodzi. Wozi się Hyudaiem Coupé, pracuje w łodzkim ABB, trzeciego rymu nie wymyślę. W samorządzie jako wiceprzewodniczący żadnego zadania się nie boi. Jeśli nie wiesz o czym do niego zagadać - zapytaj o jego tatuaż. Zawsze chętny na integrację, lubi się pośmiać z głupich rzeczy (i głupich utworów). Z łezką w oku wspomina czasy przewodniczenia WRS WEEIA (i to kolejny świetny temat do rozmowy).

Cezary Sysiak

Pseudonim

Czaro

Wydział, kierunek

Chemiczny, Nanotechnologia, VII semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Chemicznego

Funkcja na Adapciaku

Współpraca zewnętrzna

Dobry chłopak z dobrego domu w Dobrej, skąd przyjeżdża na uczelnię swoim wspaniałym cabrio. Swój styl zwykł określać jako "buty itali, auto dżermani". Interesują go m.in. szybkie kobiety i piękne samochody. ...albo na odwrót. Z pozoru wiecznie opanowany, w głębi serca preferuje jednak styl życia Jamesa Bonda. Łatwo go znaleźć w tłumie, a to dzięki sporemu... uśmiechowi, rzecz jasna. Po godzinach w firmie w te wakacje profesjonalnie wciska przycisk "Play" podczas letnich seansów Polówki.

Adrian Korzeniowski

Pseudonim

Adi

Wydział, kierunek

EEIA, Informatyka (II stopień, magisterskie), II semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodniczący Komisji ds. IT

Funkcja na Adapciaku

Kwestie IT

Informatyczny świr. Pracuje jako programista, po godzinach zajmuje się IT w SSPŁ, a w wolnym czasie programuje. Okej, aż tak źle z nim nie jest. Cierpi na chroniczny brak czasu, ale jak jakimś cudem znajdzie wolną chwilę, to lubi gdzieś pojechać. Pociągiem. Tramwajem. Od biedy autobusem. Wpadł na PŁ, został na dłużej, a teraz mogą mówić do niego "panie inżynierze". Przez brodę bywa zatrzymywany na dworcach i lotniskach na zaskakująco niezaskakujące "random checks". Zainteresowania: transport, podróże małe i duże, koty, design, onomastyka, marszrutyzacja i inne trudne słowa. Bez okularów jest ślepy jak kret, ale zawsze poda z pamięci jak jeżdżą tramwaje w Łodzi.

Ania Bromboszcz

Pseudonim

Czajnik

Wydział, kierunek

EEIA, Inżynieria Biomedyczna, VII semestr
Mechaniczny, Inżynieria Materiałowa, III semestr

Funkcja w SSPŁ

Wiceprzewodnicząca WRS WEEIA
Członek Komisji ds. Kół Naukowych

Funkcja na Adapciaku

Promocja

Uwielbia spontaniczne wyjazdy poza miasto, zwłaszcza kiedy można wyjść na pole. Uważa, że wychodzenie na dwór jest niefajne. Pozytywnie zakręcona, zaraża optymizmem. A podobno jej śmiech słychać aż z kosmosu 🙂 Lubi nie mieć czasu na nic, a przy dwóch kierunkach to nietrudne zadanie. W szybkim poruszaniu się między kampusami pomaga jej niezawodna hulajnoga. Zawsze znajdzie czas by się wyspać, ale nie bójcie się: na imprezach też potrafi zabalować.

Adam Styka

Pseudonim

Adaś, Adam

Wydział, kierunek

BAIŚ, Budownictwo, V semestr

Funkcja w SSPŁ

Wiceprzewodniczący Komisji ds. Rozwoju

Funkcja na Adapciaku

Technika, rozrywka

Za dnia uśmiechnięty i szczery do bólu Adaś, w nocy lubiący się przytulać Adam. Nie mówcie do niego po nazwisku bo tego nie lubi i szybko się obraża. Słuchać newonce.radio lubi w prawie takim samym stopniu jak pić fantę. W odróżnieniu od Maćka ma głowę pełną ciekawych i śmiesznych historii. Jego ulubionym zajęciem jest wymyślanie nietuzinkowych hobby ludziom. Zeszłoroczny mistrz oraz tegoroczny wicemistrz turnieju flanek Politechniki Łódzkiej, jeżeli nie wiecie gdzie go szukać to na bank trenuje za akademikami razem z Pauliną i Papim. Jeżeli chodzi o imprezy do rana to można powiedzieć, że jest w tym specjalistą.

Paweł Wróblewski

Pseudonim

Wróbel

Wydział, kierunek

EEIA, Mechatronika, V semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodniczący Komisji ds. Organizacyjnych

Funkcja na Adapciaku

Technika, rozrywka

BMW - Bardzo Miły Wróbel. Podobno dla niego ten skrót znaczy znacznie więcej. Jego ukochana beta dokonała swego żywota na jednym z łódzkich skrzyżowań, ale zamienił ją na lepszy model. Ładny, szybki... takie też lubi dziewczyny. Znany z tego, że każdy go zna, a już na pewno on zna każdego. Jego motto: nigdy na czas, zawsze o czasie. (Nie)oficjalny ambasador pewnej sieci kebabów o nazwie zaczynającej się na "Z" i kończącej na "ahir". Około godziny 3 potrafi wyciągnąć gitarę, nikt nie wie nigdy skąd. Pewnie trzyma ją w kieszeni jak simy mopy...

Mateusz Papierz

Pseudonim

Papaj, Papierzos, Padre, Papisz, Papi, Papajos

Wydział, kierunek

EEIA, Computer Science (IFE), III semestr

Funkcja w SSPŁ

Członek Komisji ds. Rozwoju, sympatyk Wydziałowej Rady Samorządu WEEIA

Funkcja na Adapciaku

Technika, zamówienia

Posiadacz wielu ksywek, podobno nawet jego rodzice nie pamiętają jak właściwie ma na imię. Absolutny fan słowa absolutnie, sympatyk zwracania się do drugiej osoby per gościu oraz entuzjasta nadużywania słowa przesada, a to wszystko przez Adasia. Zdecydowaną większość wolnego czasu spędza na sali treningowej lub parku street workout, a od czasu do czasu lubi poboksować z Mariuszem, ale spokojnie, bardziej opanowanej i pozytywnej osoby nie spotkacie. Wierzy, że "jedzonko i spanko to ważna sprawa", jednak na wyjeździe pokaże Wam co to znaczy ograniczyć sen do minimum. Podczas flanek zawsze biega i (prawie) zawsze trafia, a na imprezach zostanie z Wami do absolutnego końca.

Paulina Krzysztofik

Pseudonim

Delfin

Wydział, kierunek

Mechaniczny, Inżynieria Produkcji, V semestr

Funkcja w SSPŁ

Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Mechanicznego w latach 2018-2019

Funkcja na Adapciaku

Kontakt z uczestnikami, rozrywka

Zawsze uśmiechnięta i pozytywna. Jeśli chodzi o imprezy jej mottem jest "albo do rana albo wcale" - zawsze wychodzi ostatnia. Wszyscy wiedzą, że boisko do flanek to jej trzeci dom - poziom jej umiejętności pozostawia jednak wiele do życzenia, dlatego bacznie trenuje pod okiem Adasia. Zakochana w Amsterdamie i carmelowym latte. Stuprocentowa fanka tatuaży, ale studencki budżet nie pozwala jej na zbyt wiele. Na swoim pierwszym Adapciaku zamarzyła sobie, że kiedyś będzie w kadrze i trzeci wyjazd okazał się być tym szczęśliwym! Nie próbujcie jej rozśmieszać - hiperwentylacja gwarantowana!

Andrzej Foltyński

Pseudonim

Andrzej

Wydział, kierunek

FTIMS, Informatyka (II stopnia, magisterskie), I semestr

Funkcja w SSPŁ

Sympatyk Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału FTIMS

Funkcja na Adapciaku

Grafiki

Prawdziwy weteran Adapciaka, historii z tego obozu ma więcej niż "Na wspólnej" odcinków. Wbrew pozorom nie traktuje nikogo z góry. W samorządzie od niedawna, choć pierwszy stopień studiów ma już za sobą. Amatorski kucharz, choć jego potrawy czy wypieki bywają... oszałamiająco wyjątkowe. Mistrz dobrego melanżu, ekspert ds. bengierów, wirtuoz bass dropów. W kadrze wyżywa się artystycznie tworząc wszystkie grafiki - podobnie zresztą jak w WRS WFTIMS. Nigdy nie pogardzi sztos memikiem, ale wiele z nich już widział. Już nie raz dotarł do krańca internetu i sam nie wiem, czy warto go pytać co tam zobaczył...

Ola Barylak

Pseudonim

Barylak

Wydział, kierunek

BAIŚ (KGP), Gospodarka Przestrzenna, V semestr

Funkcja w SSPŁ

Członek Komisji ds. Promocji

Funkcja na Adapciaku

Promocja

Od zawsze po uszy zakochana w górach, a od dwóch lat we wspinaniu. Wszystkich znajomych zabiera na ściankę wspinaczkową. Ekscentryczna introwertyczka, albo introwertyczna ekstrawertyczka. Lubi zmiany. Zmieniła studia, miejsce zamieszkania, co chwile zmienia układ mebli w pokoju. W przyszłości też będzie zmieniać, przede wszystkim miasta. Chce mieć swoją pracownie urbanistyczną. Na Adapciaka jedzie po raz pierwszy, więc będzie go odkrywać razem z Wami!